Plánování profesního rozvoje učitelů

Datum a čas konání
Čas ukončení akce
Místo konání
Kino Svratka, zasedací místnost (za kavárnou Coffein)
Délka
6 hodin
Popis Akce

Vzdělávání je určeno vedení mateřských, základních a středních škol a zástupcům školních poradenských pracovišť.

Mgr. Pavel Škramlík - od roku 2004 vede Sportovní soukromou základní školu v Litvínově, kde je jeho hlavním cílem držet kormidlo směrem k vizi, která zní „Vzájemnou podporou k úspěchu“. Je propagátorem efektivních metod učení, svobodných pohledů na výchovu a přístup k dětem. Ve škole dlouhodobě využívá plánování profesního rozvoje učitelů, vč. systému podpory učitelů formou mentoringu. Má zkušenosti jako lektor kurzů dalšího vzdělávání se specializací na hodnocení pracovníků ve školství, management a řízení školy, podporuje učitele a ředitele jako mentor a kouč.


Program/Anotace:
Seminář zaměřený na oblast podpory profesního rozvoje pedagogů jako předpokladu pro zvyšování kvality pedagogické práce, poskytující příklad dobré praxe využívání plánů profesního rozvoje pedagogů v konkrétní škole.
1.    Vize a kultura školy, očekávaní a nároky na pedagogy školy versus osobní vize, očekávání, nároky a potřeby pedagogů školy; profesní rozvoj pedagogů jako nutný předpoklad pro rozvoj školy.
2.    Nástroje pro profesní rozvoj pedagogů a systém jejich podpory – systém podpory začínajícího učitele; metodika vedení, podpory a hodnocení učitele v adaptačním období; plán profesního rozvoje; profesní a dokladové portfolio, rozvojové rozhovory.
3.    Plán profesního rozvoje učitele a pravidla práce s ním – jak začít, jak identifikovat vzdělávací a rozvojové potřeby pedagoga, jak motivovat ke změně, stanovování cílů a úkolů, způsob hodnocení.

 

Termín pro přihlášení: do 25. 10. 2021
Způsob přihlašování: přes web maptisnov.cz
Občerstvení: bude zajištěno drobné občerstvení a oběd
Kontaktní osoba: Jana Zorníková, zornikova@maptisnov.cz, tel. č. 605 319 326

Po celou dobu vzdělávání probíhá otevřená diskuze k prezentovaným tématům.

Zpracováváme osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, tituly, telefon a e-mail v oprávněném zájmu pro účely komunikace v organizačních a informačních záležitostech. Vzdělávací akce bude fotografována, fotografie budou použity ke zdokumentování v rámci projektu Programu rozvoje vzdělávání a mohou být zveřejněny na webových stránkách projektu MAP vzdělávání Tišnovska www.maptisnov.cz či na Facebooku MAP Tišnovsko.
 

Pokud máte zájem se výše uvedené akce zúčastnit, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se na tomto odkazu.