3D tisk jako podpora pro výuku

Datum a čas konání
Čas ukončení akce
Místo konání
Kreativní laboratoř, Knihovna Tišnov, Brněnská 475
Délka
4 hodiny
Maximální počet účastníků
14
Přidej si akci do svého kalendáře
Přidej do kalendáře 2023-03-29 13:00:00 2023-03-29 17:00:00 3D tisk jako podpora pro výuku Setkání na téma „3D tisk jako podpora pro výuku“ v rámci pracovní skupiny Matematická gramotnost je určeno pedagogům základních škol. Lektor: Ing. Pavel Šafl Termín pro přihlášení: 27. 3. 2023 Kreativní laboratoř, Knihovna Tišnov, Brněnská 475 MAP Tišnov chadimova@maptisnov.cz Europe/Prague public
Popis Akce

Setkání na téma „3D tisk jako podpora pro výuku“ proběhne v rámci pracovní skupiny Matematická gramotnost, akce je však otevřená všem pedagogům ZŠ.

Ing. Pavel Šafl - mezi oblasti jeho zájmu patří hlavně 3D tisk a vzdělávání, ale věnuje se také elektronice, návrhu funkčních prototypů, konstrukci a dalším činnostem. O 3D tisk se začal zajímat asi před sedmi lety, kdy začal řešit své první projekty. Po dvou letech zkušeností s 3D tiskem začal dělat školení pro firmy a následně i pro školy a učitele.  
Působí jako výzkumný pracovník na Vysokém učení technickém v Brně, kde se věnuje polymerním materiálům, tribologickým vlastnostem a mechanickým vlastnostem různých materiálů. Na VUT studuje také doktorát, který mu napomáhá řešit různé problémy při vývoji elektroniky. 
 

Program/Anotace: 

Školení je rozděleno do několika bloků, které na sebe navazují a provádí účastníka školení od návrhu až po výsledný výtisk.
V první části si projdeme prezentaci na téma 3D tisk a budeme pokračovat na nauku kreslení v online prostředí.
Dále si vytvoříme první předmět pro tisk a zkusíme si ho vytisknout.
Poté se naučíme pracovat s programem pro 3D tiskárny a seznámíme se s parametry 3D tisku.
Jako poslední blok je ovládání samotné 3D tiskárny.

 

Termín pro přihlášení: do 27. 3. 2023
Max. počet účastníků: 14

Kontaktní osoba: Jana Zorníková, zornikova@maptisnov.cz, tel. 605 319 326

 

Po celou dobu setkání probíhá otevřená diskuze k prezentovaným tématům.

Zpracováváme osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, tituly, telefon a e-mail v oprávněném zájmu pro účely komunikace v organizačních a informačních záležitostech. Vzdělávací akce bude fotografována, fotografie budou použity ke zdokumentování v rámci projektu Programu rozvoje vzdělávání a mohou být zveřejněny na webových stránkách projektu MAP vzdělávání Tišnovska. www.maptisnov.cz či na Facebooku MAP Tišnovsko.
 

Pokud máte zájem se výše uvedené akce zúčastnit, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se na tomto odkazu.