Informace pro školy

Vážení pedagogové,
na této stránce naleznete dokumenty, podklady, pracovní listy, informace a inspirace k využití pro všechny školy.
Vše je ke stažení a sdílení.
Přivítáme jakékoliv Vaše podněty či připomínky.

 

V rámci projektu Sdílení lidových tradic vydala MAS Brána Vysočiny, z. s. sborník Zazpívé, kohótku!, kde najdete písně a tance z Tišnovska.

                                                                                                   Sborník lidových písní

Sborník vycházející ze situace v 60. – 70. letech 20. století by měl posloužit jako základ pro nácvik na vystoupení dětí. Jsou samozřejmě možné případné další úpravy a změny. Obsah tvoří 12 pásem sestavených podle prostředí ke hře, a to v tématech celého roku. Autorský tým se těší na jeho časté využití. Lidová kultura je dnes vnímána jako zdroj svátečních zážitků, děti si zároveň uvědomí své kořeny, svoji sounáležitost s krajem a s lidmi žijícími v něm před dávnými lety.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

SDÍLENÁ KNIHOVNIČKA - nabízí pro Vaši práci i potěšení knihy k zapůjčení pro čtení celé třídy v počtu až 30 kusů. Nově nabízíme následující encyklopedie pro děti mladšího školního věku: Jak se vyznat v klimatuBez vody to nejde!
Pro bližší informace klikněte ZDE, budete přesměrování do Sdílené knihovničky.

Seznam sdílených databází Popis
Soupis technického vybavení k půjčení možnosti půjčování věcí týkající se hudby (technika, ale i podia, stany apod.)
Výstavy k zapůjčení Okrášlovací spolek v Lomnici - výstavy k zapůjčení (uloženy Tišnov, Radniční 14). 1. Leo Eitinger , založil victimologii – práce s oběťmi, výstava v češtině, druhá strana v angličtině, je k tomu i knížka o Leo Eitingerovi Magne Skjæraasen – /Lékař pro život. Příběh Lea Eitingera. Více zde /http://www.eitinger.cz/leo-eitinger/100-vyroci/vystava.
2. Nansenova nadace – Nansen byl nejenom polárník, díky němu vznikla mezinárodní organizace pro pomoc uprchlíků pod záštitou OSN. O výstavě více zde http://www.eitinger.cz/nansenhjelpen/vystava-nansenova-nadace.

Tato sekce je přístupná pouze přihlášeným uživatelúm. Děkujeme za pochopení.