Pokročilá práce s 3D tiskárnou a pokročilé kreslení v 3D prostoru

Datum a čas konání
Čas ukončení akce
Místo konání
Kreativní Laboratoř v knihovně Tišnov, Brněnská 475
Délka
4 hodiny
Maximální počet účastníků
14
Popis Akce

Setkání pedagogů v rámci pracovní skupiny Matematická gramotnost je určeno pro pedagogy 2. stupně ZŠ a také ty, kteří mají zájem o rozšíření svých znalostí.

Lektor: Ing. Pavel Šafl
Mezi oblasti jeho zájmu patří hlavně 3D tisk a vzdělávání, ale věnuje se také elektronice, návrhu funkčních prototypů, konstrukci a dalším činnostem. O 3D tisk se začal zajímat asi před sedmi lety, kdy začal řešit své první projekty. Po dvou letech zkušeností s 3D tiskem začal dělat školení pro firmy a následně i pro školy a učitele.  
Působí jako výzkumný pracovník na Vysokém učení technickém v Brně, kde se věnuje polymerním materiálům, tribologickým vlastnostem a mechanickým vlastnostem různých materiálů. Na VUT studuje také doktorát, který mu napomáhá řešit různé problémy při vývoji elektroniky. 

Program/Anotace: 

Seminář je rozdělen do několika bloků.
V prvním bloku budou účastníci seznámení s programem Onshape, který se naučí během dvou hodin ovládat. Dále se naučí, jak tento program používat ve výuce.
Třetí hodina bude probíhat u 3D tiskáren, kdy se účastníci naučí základní i pokročilý servis 3D tiskárny.
V poslední hodině se účastnici budou věnovat sliceru, kde si budeme do hloubky vysvětlovat určité parametry 3D tisku.

 

PROSÍME ÚČASTNÍKY, ABY SI PŘINESLI VLASTNÍ NOTEBOOK.

 

Termín pro přihlášení: do 21. 4. 2023

Kontaktní osoba: Jana Zorníková, zornikova@maptisnov.cz, tel. 605 319 326


Po celou dobu setkání probíhá otevřená diskuze k prezentovaným tématům.

Zpracováváme osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, tituly, telefon a e-mail v oprávněném zájmu pro účely komunikace v organizačních a informačních záležitostech. Vzdělávací akce bude fotografována, fotografie budou použity ke zdokumentování v rámci projektu Programu rozvoje vzdělávání a mohou být zveřejněny na webových stránkách projektu MAP vzdělávání Tišnovska. www.maptisnov.cz či na Facebooku MAP Tišnovsko.
 

Pokud máte zájem se výše uvedené akce zúčastnit, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se na tomto odkazu.