Práce s knihou - k využití na 1. i 2. stupni ZŠ

Datum a čas konání
Čas ukončení akce
Místo konání
Městská knihovna Tišnov
Délka
1,5 hodiny
Popis Akce

Vzdělávání je určeno učitelům základních škola a knihovníkům.

Lektorka: Klára Smolíková, spisovatelka, scénáristka a lektorka - http://klarasmolikova.cz/ 

Anotace:
Vzbudit v dětech zájem o četbu a přiblížit svět knih mohou nejen příběhy v knihách ukryté, ale též příběhy knih samotných, včetně fascinujícího příběhu historie knihy. Představím strategie, jak děti školního věku seznámit s knihami, naučit je aktivně knihy vyhledávat, prozkoumávat, hovořit o nich, hrát si s nimi a číst je. Účastníci si odnesou praktické tipy, jak se v záplavě knižních titulů orientovat.
Pro práci se staršími žáky se zaměříme se na současný knižní trh, knižní ceny, literární soutěže i čtenářské webové stránky. Knihu porovnáme s ostatními médii. Pozornost bude věnována též komiksům, populárně naučné literatuře, časopisům či audioknihám. Podnikneme výpravu od čtenářských deníků ke knižním blogům. U mladších žáků a dětí v MŠ se budeme mimo jiné věnovat i práci s dětskými časopisy.

Termín pro přihlášení: 17.09.2021
Způsob přihlašování: stránky maptisnov.cz nebo na mail gottwaldova@maptisnov.cz
Bude zajištěno drobné občersvení.

Kontaktní osoba: Barbora Gottwaldová, gottwaldova@maptisnov.cz, tel. 773 843 770


Po celou dobu vzdělávání probíhá otevřená diskuze k prezentovaným tématům.

Zpracováváme osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, tituly, telefon a e-mail v oprávněném zájmu pro účely komunikace v organizačních a informačních záležitostech. Vzdělávací akce bude fotografována, fotografie budou použity ke zdokumentování v rámci projektu Programu rozvoje vzdělávání a mohou být zveřejněny na webových stránkách projektu MAP vzdělávání Tišnovska III. www.maptisnov.cz či na Facebooku MAP Tišnovsko.
 

Pokud máte zájem se výše uvedené akce zúčastnit, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se na tomto odkazu.