Tišnovská knižní Květnice - festival knih pro děti a mládež

Tišnovská knižní Květnice - festival knih pro děti a mládež

Datum konání
Datum ukončení

Místo konání: Veletrh bude probíhat v prostorách tišnovské knihovny, Městského kulturního střediska v Tišnově, Muzea města Tišnova a v Galerii Josefa Jambora

Program: pátek 9.00 - 18.00 hod.; sobota 9.00 - 16.00 hod. - celý program naleznete níže na stránce

Přihláška na besedy a workshopy zdeTišnovská knižní Květnice – festival knih pro děti a mládež (qxc.cz) 

 

Již dlouho připravovaná a očekávaná akce je konečně za dveřmi. Miniveletrh knih s názvem Tišnovská knižní Květnice s letošním podtitulem – festival knih pro děti a mládež se Vám představí ve svém zahajovacím ročníku od 17. – 18.9.2021 v prostorách tišnovské knihovny, Městského kulturního střediska, Muzea města Tišnova a v Galerii Josefa Jambora.

Program pro školy i pro veřejnost, čtení do ouška, workshopy, čtení tišnovských babiček i tišnovského starosty dětem, ilustrace, představení knižních novinek, zajímavé osobnosti a mnoho dalšího je pro Vás připraveno od pátku 9 hodin do soboty 16 hodin. Pozvánku přijaly mnohé známe osobnosti z knižního světa. Jsou to Adolf Dudek, Jiří Šandera, Jan Opatřil, Jiří Trávníček, Silvie Šeborová, Michal Konečný, Michaela Pexová a další a další.

Nesmírně nás těší, že do Tišnova zavítala vernisáž Apolenka z Modrotisku a té bude také věnován celý program v Muzeu města Tišnova, a to nejen beseda ale také dílna modrotisku. V Galerii Josefa Jambora bude velmi poutavé literární odpoledne s knihami Atlas ohrožených živočichů a Atlas vyhubených živočichů, jejichž autorem je Radek Malý a ilustrátory Pavel Dvorský a Jiří Grbavčic. Ve velkém sále Městského kulturního střediska bude v sobotu na programu mimo jiné beseda s atraktivní současnou tématikou stravování -  Břišani - příběh o jídle, trávení a našem mikrobiomu pro děti i jejich rodiče.

Celý tým organizátorů Vás srdečně zve na první ročník veletrhu knih v Tišnově, kde vás čeká také mnoho knižních novinek, prodejní výstava, ale také dobročinný KnihoTrh, který vrací starší knihy do života a knihy následně pomáhají tam, kde je to potřeba. Na KnihoTrhu si mohou lidé koupit knihy z druhé ruky a minimálně 20 korun z každé prodané knihy pak putuje na dobrou věc. Zapojit se může kdokoli. Můžete i věnovat knihy, které se pak využijí při KnihoTrzích nebo jiných aktivitách (knihy se rozváží do dětských domovů a provozují se Book2Go knihovničky). Výtěžek z prodeje knih poputuje letos do Oblastní charity Tišnov a Dětského domova Tišnov.